Перейти до основного вмісту

Завантажувач даних

Розробка програмного забезпечення

Модуль призначено для завантаження даних будь-якого масштабу в форматі шейп-файлів у базу даних ESRI.

Зауважимо, що Модуль працює на версіях ArcGIS 10.3 і вище. При наявності старої версії ArcGIS, рекомендуємо оновити програму до актуальної версії.

Модуль виконано у вигляді програми DataLoader.exe та набору файлів (бібліотек), необхідних для роботи з геопросторовими об’єктами у форматі ArcGIS, які повинні знаходитись у тій самій папці, що і файл DataLoader.exe.

На відміну від стандартного завантаження даних у форматі шейп-файлів у базу даних ESRI будь-якого масштабу, яке виконується функціоналом вікна Catalog з програмного забезпечення ArcMap, даний Модуль надає можливість більш гнучкого завантаження даних з можливістю збереження правил завантаження, як шаблону.

 

Основними перевагами Модуля є:

- Можливість налаштування завантаження даних з різними типами полів. Наприклад з цифрового поля дані можна завантажити в текстове та навпаки;

- Можливість заміни значень полів. Наприклад можна значення текстового поля вхідних даних завантажити як цифру. Для цього в порівняльній таблиці характеристик значення вхідного текстового поля файлу в форматі шейп - файлів «діючий» у базі даних значення відповідного цифрового поля виставляється «1». При завантаженні, замість вхідного тексту «діючий» буде прописано в базі даних значення «1»;

- Можливість очищення помилкових значень типу M та Z в автоматичному режимі;

- Можливість збереження шаблону налаштувань та застосування його при наступному завантаженні. При цьому всі співпадаючі дані будуть прийняті автоматично, а всі нові неспівпадання можливо доналаштувати. Таким чином шаблон самовдосконалюється з кожним новим завантаженням.

 

Доцільно використовувати для робіт з постійним завантаження набори даних в форматі шейп-файлів з різноманітних джерел. При необхідності завантаження одного чи декілька файлів у форматі шейп-файлів немає необхідності створювати шаблон. В цьому випадку більш доцільно виконувати завантаження функціоналом завантажити дані (Load) вікна Catalog. При цьому типи полів та значення вхідних даних необхідно попередньо змінити у режимі редагування програмного забезпечення ArcMap.

dataloader